• 1 haziran 2020

  1.
  normalleşme sürecinin ilk günü olan tarihtir. hayatın yeniden başlayacağına, reset atıldığına dair bir inanış var. bu inanış 15 güne unutulur. inşallah yeniden patlamaz. yeniden patlamaz dediğimde 2020'nin sonbaharına bakılması lazım zaten. şimdi değil. hayırlısı.
  2 -1 ... en asaletli duygularin adami
 • geceye bir sözsüz müzik bırak

  1.
  yeni türkü - çengelköy olur masal.
  4 ... en asaletli duygularin adami
 • bayramları seven insan

  1.
  bu benim galiba. şimdi bu bayram ziyaret yok diye buruk mu geçiyor, yoksa iyi bir şey mi aslında bilmiyorum ama benim en sevdiğim şey bayram kahvaltıları. çekirdek aileyle yaptıktan sonra ziyarete gidip, bayram sofrasına yine denk gelince hep birlikte güzel oluyordu o toplantılar. hayatın koşuşturmasını bir süre unutuyorduk. biraz da gelenek ile ilgili galiba. nerede o eski bayramlar klasiğinde ki amaç bu. bayramı bayram gibi yaşamasak, nereden bileceğiz ki böyle bir şeyi. sevmeyi veya sevmemeyi. iyi bayramlar. herkese.
  5 -1 ... en asaletli duygularin adami
 • karnın guruldaması

  1.
  fazla aç kalmaya alışık olmayan bünyelerde uzun süre aç kalınca daha çok görülen durum.
  4 ... en asaletli duygularin adami
 • günün türk sanat müziği

  1.
  zeki müren - yine bir gülnihal.
  3 ... en asaletli duygularin adami
 • zengin aile vs fakir aile

  1.
  zengin aile, evladının bir problemi olduğunda çocuğunu avrupaya gönderir kafasını dağıtsın da gelsin diye. fakir aile ise, aile taraflarından birinin köyüne gönderir, anneanne babaanne dedeye falan. köy hayatını görsün de okuyabilsin, serseri olmasın falan diye. belki verdiğim örnekler tam birbirine denk iki farklılığı göstermiyor ama böyle düşündüm.
  4 ... en asaletli duygularin adami
 • iş toplantısında düşünülen şeyler

  1.
  birtakım şeylerdir. çok fazla iş hayatım olmamasına rağmen, ikinci iş hayatımın ilk aylarında hasbel kadar kurumsal bir yerde yuvarlak masa toplantısı vardı. düşünülen şey basit mantık " akşam olsa da eve gitsek" ama şöyle de bir şey var. üstlerden biri sizi takdir ediyorsa o toplantı hiç bitmesin istiyorsunuz. hayat takdir üzerine kurulu değil ama şu da gerçek. takdir, her insanın gönlünü okşuyor bir şekilde.
  7 ... en asaletli duygularin adami
 • insana zenginlik hissi veren şeyler

  1.
  küçükte olsa kendini vizyonlu hissettiren birtakım şeylerdir. bunlardan biri bence, spordan sonra içilen taze sıkılmış meyve suyudur. ve bu sporu evde egzersizlerle yapıp, ardından duşa girip ve ardında odanıza çekilip yudumladığınız o meyve suyu. ekranda açtığınız herhangi bir program, oyun, söyleyişi. veya kendi başına çalışma alanınız. ha çok bir şey yaptığınızdan mı hayır. keyif veriyor işte.
  4 ... en asaletli duygularin adami
 • umutsuz bir insana verilecek tavsiyeler

  1.
  " her gecenin bir sabahı vardır". sözü başlığıyla verilecek tavsiyelerdir. umudunu paraya bağlamamış ise tabii. paraya bağlayan insana ne söz söylesen boştur. maddi yardım yaparsan da ne söz söylesen " ağam paşam" oluverirsin. bu düzen maalesef böyle galiba. ama siz yine de boş verin. sevin sevilin şu hayatta. her şey gelip geçici nasıl olsa.
  1 ... en asaletli duygularin adami
 • bir düşünceyi yüceltirken diğerlerine küfretmek

  1.
  günümüzün her türlü konuya ait diayaloglarda ki insanların en büyük sorunu en büyük hastalığıdır bu durum aynı zamanda.
  2 -2 ... en asaletli duygularin adami
 • zarif kadın

  1.
  kadını kadın yapan özelliğidir. aşık olma sebebidir. yerine göre nasıl davranmasını gerektiğini bilir, her cümlesi her tavrı bir kalite kokar. yanına cazibesini de kattığında peşinden sürükler.
  2 ... en asaletli duygularin adami
 • meşguliyet

  1.
  depresyonun en büyük düşmanıdır, dolayısıyla depresyonun en iyi ilacıdır.
  3 ... en asaletli duygularin adami
 • kıymetini bilmek

  1.
  sizin, birisi için kıymetini bilmektir. aklıma hep bu gelir. veya bir şeyin. sevmekten, sevmeyi yapmaktan daha önemlidir kıymetini bilmek.
  7 ... en asaletli duygularin adami
 • hayat amacının olmaması

  1.
  hayat amacı var mı yok mu ki illa ki olduğunu düşündüğüm başlık. benim demek istediğim ise bu amaç doğrultusunda ki başka şeylerle ilgilenmek. sevmek gibi mesela. sevince insan şarkı söyler ya, benim de aklıma şu geliyor nedense.
  bahça duvarından aştım
  sarmaşık güllere dolaştım
  öptüm sevdim helalleştim
  yanıyorum yanıyorum yanıyorum hele
  mail oldum gonca güle
  acem şalı ince bele.
  yani işin özeti şu. ne yaşarsak yaşayalım, hayat birini sevince daha güzel.
  7 -1 ... en asaletli duygularin adami
 • 2 eylül 2019

  1.
  pazartesi gününe denk gelmiş tarihtir. ve aynı zamanda bugün itibariyle 27 yaşımı doldurduğum gündür. 30'a üç kaldı, durduramıyoruz zamanı. hayırlısı tabii neyse. akraba cenazeleri, memleket ziyareti nedeniyle yoğun günler geçirince biraz da üşütmüşüm grip olunca da tam oldu. umarım hep sağlık olur. zaten doğum günü benim için kutlanmak yerine, hayata dair umutlar adına yeniden başlangıçlar için önümüze gelmiş bir anı'dır bence. umarım bir dahaki olacak olana nasipleneceğim ve umutlara kavuştuğum bir sene devriyesine nail olurum diyelim.
  10 -2 ... en asaletli duygularin adami
 • evliliğin erkek için dezavantaj olması

  1.
  katılmadığım durumdur. yani evliliğin erkek için dezavantaj olması için o anın şartlarına, yaş durumuna, maddi duruma, veya evleneceğini düşündüğü kişiyle uyum sorunun olup olmadığına, sevdiğine sevmediğine, hem erkeğin hem kızın ailelerinin bakış açısına göre değişen durumdur. bu sayılanlardan en önemlisi yaş durumu. ne kadar erken evlenmek o kadar iyi değilse, ne kadar geç evlenmek de iyi değil aslında. daha geçen bahsettim. evliliğin erkek için dezavantaj olduğunu söylüyoruz. ama gelin görün ki iş hayatında özel olsun veya kamu olsun izin sırasında evli olan erkeklere ilk sıra geliyor. tatil otellerinde, pansiyonlarında evli olanlara daha iyi şartlar sunuluyor falan. tabii dezavantajları da var. belki de çoktur. ha ben bekarım şu an. halimden memnun değil miyim. memnunum çok şükür. ama evliliği de şartlar daha çok uygunluk olursa isterim.
  7 ... en asaletli duygularin adami
 • çekingen erkeklere tavsiyeler

  1.
  birtakım tavsiyelerdir. yine en çok aslında bunları kendime söylüyorum başlığına hoşgeldiniz. öncelikle çekingenlik ile utangaç olmayı birbirine karıştırmayın. çekingen olmak iyi veya kötü karakteristik biçim, utangaçlık ise adabı muaşerettir. konuşmaktan çekinmeyin. konuşmak için illa ki fırlama olmak gerekmiyor. çekingen bir erkeksiniz, bir kızdan hoşlandınız ama açılamadınız hiç. işte tam zamanı. hiç yapmadığınız bir şey yapıp kendinizi ifade edin. aldırmayın mesela hiç ilkten asla kibar davranmayın veya ilkten oldukça kibar olun diyenlere. kibar olun tabii ki ama şöyle davran, bunu de bunu deme, bunu yapma, şunu yap diyenlere asla ve asla kulak asmayın. çünkü tüm bu söylenenler çekingen erkeği yanlış yapmaktan korkmaya iter, böylelikle uygun olan davranışı sergilemekten alıkoyar yani girişken olacağı varsa da olmaz.
  9 -5 ... en asaletli duygularin adami
 • bir insandan soğumak için nedenler

  1.
  yüzünüze baka baka yalan söylediğini biliyor olmak, soğumak için gayet yeterli nedenlerden biridir bence. hatta soğumaktan daha da ilerisi olabilir. bir de verdiğiniz söz de durmamanız soğutur. intibalar önemli oluyor çünkü.
  6 ... en asaletli duygularin adami
 • teşekkür etmeyi bilen insan

  1.
  günümüz genelde teşekkür etmeyi bilmeyen insan ile örneklendirilirken bence iyiye yöneltme anlamında örneklendirilmesi gereken insandır. teşekkür ettiği için kendi mutlu olur gibi gözükürken bir teşekkür içten bir teşekkür alan insanın o güne dair pozitifliği çok başkadır. son günlerde trafikte elimden geldiğince yaya'ya yol vermeye çalışıyorum. övünmek için değil vallahi. o yayanın yol verdikten sonra baş eğerek teşekkür etmesi selam vermesi beni mutlu ediyor. daha önceleri az yapardım. hatta sinirlenirdim trafikte. ama bırak geçsin deyince içim, rahatlıyorum. bir de o teşekkür gelince güzel ülkemde avrupa'da yaşıyorum hissi veriyor bir nebze. teşekkür edin derim. hele de teşekkür edilmek insanı pozitif yapıyor vallahi.
  10 ... en asaletli duygularin adami
 • yazarların aşk hayatını özetleyen görseller

  1.
  yazarların aşk hayatını özetleyen görseller
  yazarların en azından dönem dönem, aşk hayatını özetleyen görseller'dir.
  10 ... en asaletli duygularin adami
 • yeni şeyler getiriyorum